Таємниця чорного екрану MacBook
Відеокарта в MacBook ламається без причини тільки в разі заводського браку. Будь-які інші поломки зазвичай пов'язані не коректним використанням або зносом елемента.
Apple, схоже одна з небагатьох компаній, яка на офіційному рівні визнають свої помилки, і не розводять руками, а пропонують користувачам реальне вирішення проблем у вигляді регулярних програм по заміні або безкоштовного ремонту девайсів свого бренду.
Глобально у поломки є 2 шляхи розвитку, що випливають з конструкції моделі. Справа в тому, що якщо говорити про флагманський MacBook Pro, тут маємо справу з двома видами графічних модулів. У 13” версії встановлювалася тільки інтегрована відеокарта, при її поломки заміні підлягає вся материнська плата.
Якщо це 15” форм-фактор, то тут маємо справу з двома графічними процесорами — інтегрованими і дискретний. При несправності останнього деталь змінюється
Симптоми поломки відеоадаптера
Поставити діагноз — & Ldquo; не працює відеокарта” дуже просто. Якщо ноутбук поводиться так, як зазначено нижче, проблема з графікою очевидна. Важливо, виключити несправність дисплея, так як в деяких випадках ознаки поломки елементів екран і відеочипа однакові.
- Екран макбук чорний, при цьому чутно, що ноутбук працює, чути звук кулера. У цьому випадку слід уточнити поломку. Для цього необхідно підключити додатковий монітор. Якщо зображення транслюється , значить проблема в екрані. І графічний адаптер тут ні до чого. Якщо зображення не віддається на додатковий дисплей, значить проблема таки в CPU.
- на екрані з'явилися дефекти зображення, смуги, спотворення передачі кольору. Якщо перед появою подібних артефактів було падіння, теж перш за все необхідно виключити поломку матриці дисплея. Якщо ніяких ударів і падінь не було, швидше за все проблема в відеокарті.
- Перегрів і довільне виключення ноутбука в будь-якому випадку тривожний симптом. Однією з причин такої поведінки може бути несправна відеокарта.
Точніше про це може сказати тільки діагностика в сервісному центрі, в Apple Lab це роблять швидко і якісно, без попутної заміни інших деталей, як це звичайні але буває, коли справжня причина поломки не встановлена.
Причини поломки і види ремонту
Якщо ми не говоримо про заводський брак, то причини поломки банальні і типові для всіх видів несправностей MacBook — падіння, рідина, пил.
- Удар і падіння призводить до фізичного пошкодження.
- Рідина небезпечна освітою корозії.
- Ну а відсутність профілактичного чищення призводить до перегріву.
У відеокарти в усі випадках поломки є два варіанти вирішення проблеми: ремонт або заміна.
В першому випадку роблять так званий “Реболло”, процедура, при якій проводять відновлення контактів на платі. На вигляд вони нагадують маленькі кульки. В результаті перегріву або падіння, вони тріскаються і відвалюються. Після потрапляння рідини покриваються іржею і не виконують належним чином свої функції. Такий ремонт вимагає високої майстерності сервісного інженера. В Apple Lab Реболло повністю відновлює працездатність відеочипа.
У другому випадку, несправна відеокарта змінюється на нову. Заміна потрібна тоді, коли на чіпі виявляються тріщини і інші ознаки фізичних пошкоджень.
В будь-якому сервісному центрі Apple Lab в Києві, Дніпрі або Харкові роблять обидва види ремонту, а також проводять якісну безкоштовну діагностику.
Комментарии
Новый комментарий